Blog

Na naszym blogu prezentujemy aktualne wydarzenia i projekty Fundacji. Tworzymy je dla Was – zachęcamy więc, abyście pozostali z nami i śledzili kolejne wpisy.

 • Wykłady o liturgii w Żywcu

  28 października 2016

  W wybrane jesienno-zimowe piątki o. Grzegorz Doniec z naszej Fundacji podczas trzech wykładów będzie starał się odpowiedzieć na pytanie „Po co na liturgia i sakramenty?”. Serię zorganizował Klub Inteligencji Katolickiej w Żywcu.

  Pełny artykuł »
 • Módl się z nami chorałem

  18 października 2016

  Jeśli chcesz modlić się chorałem gregoriańskim, to zapraszamy Cię na próby scholii Vigilantes. Można przyjść niezobowiązująco, bez zapowiedzi i bez przesłuchania we wtorki o godz. 18:30 do Skarbca (wejście z krużganków klasztoru oo. Dominikanów do Atrium, trzecie drzwi po prawej).

  Pełny artykuł »
 • Kolokwium na temat głoszenia

  10 - 14 października 2016

  W dniach 10-14 października w St. Louis w Stanach Zjednoczonych odbyło się Międzynarodowe Kolokwium na temat kaznodziejstwa. Jednym z reprezentantów europejskich instytucji, zaproszonym do udziału w Kolokwium, był prezes naszej Fundacji, o. Dominik Jurczak OP.

  Pełny artykuł »
 • Katechezy w Sali na Górze o Mszy św.

  13 października 2016

  Razem z Salą na Górze rozpoczynamy cykl katechez w krakowskiej Bazylice Mariackiej. Dotychczas mówiono tam już o człowieku, o Kościele, o katolicyzmie, a ostatnio - o miłosierdziu. W tym roku sprawdzimy kiedy Msza przestaje być nudna.

  Pełny artykuł »
 • Przyjdź na Gródek 2 października

  2 października 2016

  W najbliższą niedzielę, 2 października o godz. 11:00 odprawimy naszą pierwszą Mszę na Gródku, na którą już teraz Was bardzo serdecznie zapraszamy. Jesteśmy nowi w Dominikańskim Ośrodku Liturgicznym i cieszymy się, że będziemy razem spotykać się na Liturgii. To dla nas okazja, aby poznać tę „gródkową” wspólnotę (i nie myślimy tu o mniszkach) oraz dowiedzieć się, czym ta Eucharystia jest dla Was.

  Pełny artykuł »