Blog

Na naszym blogu prezentujemy aktualne wydarzenia i projekty Fundacji. Tworzymy je dla Was – zachęcamy więc, abyście pozostali z nami i śledzili kolejne wpisy.

 • Kończymy Msze na Gródku do wakacji

  27 maja 2018

  Sobotnią wigilią i niedzielną Mszą w dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego zakończyliśmy tegoroczny „sezon” Mszy niedzielnych na Gródku. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w nich mniej lub bardziej regularnie i cieszymy się, że mogliśmy przez ten rok towarzyszyć modlitwą katechumenom i bierzmowanym, aby w tym samym miejscu, w minioną sobotę przyjąć ich do grona ochrzczonych.

  Pełny artykuł »
 • Spotkajmy się na odpuście dominikańskim

  27 maja 2018

  Niedziela Świętej Trójcy to każdego roku święto tytułu krakowskiej bazyliki oo. Dominikanów - czyli uroczystość odpustowa. Z tej okazji duszpasterstwo Beczka przygotowało tradycyjne wydarzenie, dzięki któremu będziemy mogli uczcić ten dzień.

  Pełny artykuł »
 • Gregoriańska wigilia Najświętszej Trójcy

  26 maja 2018

  W wigilię uroczystośc Najświętszej Trójcy, w sobotę, 26 maja, o godz. 20:30 zapraszamy serdecznie do Kapitularza krakowskiego klasztoru oo. Dominikanów przy ul. Stolarskiej 12. Matutinum tej uroczystości już po raz dziewiąty poprowadzi grupa chorałowa Vigilantes pod przewodnictwem o. Grzegorza Dońca OP z naszej Fundacji.

  Pełny artykuł »
 • Książka roku: „Theologia prima” Davida W. Fagerberga już w przedsprzedaży!

  22 maja 2018

  „Przedmiotem teologii jest Bóg, ludzkość i stworzenie, a wirem, w którym te trzy rzeczywistości egzystencjalnie się splatają, jest właśnie liturgia”. Zobacz i posłuchaj, co o polskim wydaniu przełomowej książki Davida W. Fagerberga mówi prezes Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny, o. Dominik Jurczak OP, wykładowca na Anselmianum w Rzymie.

  Pełny artykuł »
 • Kraków: Abp Marek Jędraszewski ochrzcił troje dorosłych u dominikanów

  19 maja 2018

  W sobotę 19 maja uroczystej Mszy wigilii Zesłania Ducha Świętego w kościele sióstr dominikanek „na Gródku” przewodniczył arcybiskup metropolita krakowski, który udzielił trojgu dorosłym sakramentów chrztu i pierwszej komunii, a dwunastu osobom bierzmowania. Czuwanie zorganizował jak co roku Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

  Pełny artykuł »