Blog

Na naszym blogu prezentujemy aktualne wydarzenia i projekty Fundacji. Tworzymy je dla Was – zachęcamy więc, abyście pozostali z nami i śledzili kolejne wpisy.

 • Ruszyły zapisy na Mysterium fascinans 2018

  7 - 9 września 2018

  „Modlić się liturgią. Mistagogia Eucharystii i Liturgii godzin” – to temat jedenastych rekolekcji Mysterium fascinans, które odbędą się w dniach 7-9 września. Tradycyjnie wraz z rozpoczęciem wakacji ruszają zapisy.

  Pełny artykuł »
 • Missa F-dur KV 192 W. A. Mozarta podczas Mszy świętej

  29 czerwca 2018

  W piątek 29 czerwca, podczas Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w krakowskiej bazylice oo. Jezuitów, Chór Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego wykona Mszę F-dur KV 192 Wolfganga Amadeusza Mozarta, skomponowaną na solistów, chór i orkiestrę. Liturgia rozpocznie się o godzinie 19:30 w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kopernika 26 w Krakowie.

  Pełny artykuł »
 • Radio Kraków: Teologiczna książka roku

  15 czerwca 2018

  W piątek 15 czerwca słuchacze Radia Kraków mogli wysłuchać rozmowy p. red. Anny Łoś z ojcami związanymi z Dominikańskim Ośrodklem Liturgicznym na temat książki „Theologia prima”.

  Pełny artykuł »
 • Dzień otwarty Szkoły Kantorów

  16 czerwca 2018

  W sobotę 16 czerwca 2018 zapraszamy na dzień otwarty Szkoły Kantorów. Propozycja skierowana jest szczególnie do osób rozważających wzięcie udziału w nadchodzącej rekrutacji, ale także do wszystkich zainteresowanych śpiewem i muzyką liturgiczną.

  Pełny artykuł »
 • Kończymy Msze na Gródku do wakacji

  27 maja 2018

  Sobotnią wigilią i niedzielną Mszą w dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego zakończyliśmy tegoroczny „sezon” Mszy niedzielnych na Gródku. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w nich mniej lub bardziej regularnie i cieszymy się, że mogliśmy przez ten rok towarzyszyć modlitwą katechumenom i bierzmowanym, aby w tym samym miejscu, w minioną sobotę przyjąć ich do grona ochrzczonych.

  Pełny artykuł »