Blog

Na naszym blogu prezentujemy aktualne wydarzenia i projekty Fundacji. Tworzymy je dla Was – zachęcamy więc, abyście pozostali z nami i śledzili kolejne wpisy.

 • Dlaczego na ślubie nie będzie Alleluja ze Shreka?

  6 lutego 2017

  Jak się ma współczesna muzyka kościelna? Jest z nią lepiej czy gorzej niż jeszcze kilka wieków temu? Podoba się nam czy nie? Wolimy stare, nabożne, choć nieco nieraz ckliwe pieśni czy może żywe utwory grane na gitarach i wyśpiewywane przez parafialne zespoły młodzieżowe? A może chorał gregoriański? I co na to Pan Bóg?

  Pełny artykuł »
 • Zimowy nabór do Chóru

  2 lutego 2017

  W czwartek, 2 lutego odbędą się przesłuchania, podczas których wyłonimy nowych chórzystów. Szukamy altów, tenorów i basów, więc jeśli czujesz, że posiadasz taki głos, chcesz do nas dołączyć i możesz regularnie uczestniczyć w próbach, zgłoś się koniecznie.

  Pełny artykuł »
 • Papież Franciszek na Lateranie zakończył jubileusz dominikanów

  21 stycznia 2017

  Jubileusz 800-lecia Zakonu Kaznodziejskiego oficjalne zakończono dziś w Rzymie w Bazylice Laterańskiej. Jak podkreślają polscy dominikanie, obecni na tej niezwykłej uroczystości – dzisiejsze wydarzenie jest „początkiem”. – Ten jubileusz to zachęta na następne osiemset lat – powiedział nam o. Wojciech Giertych OP, teolog Domu Papieskiego.

  Pełny artykuł »
 • Z Krakowa do Rzymu

  20 stycznia 2017

  Udało się. Przebyliśmy ponad tysiąc kilometrów z Krakowa do Rzymu, żeby zaśpiewać na uroczystej Mszy, która zakończyła jubileusz 800-lecia Zakonu Dominikanów. W sobotę 21 stycznia w Bazylice Laterańskiej schola Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, razem z krakowskim organistą Henrykiem Kowalczykiem, zapewnią oprawę muzyczną na tym niezwykłym wydarzeniu.

  Pełny artykuł »
 • Obchody 800-lecia dominikanów z papieżem Franciszkiem i polskim śpiewem

  20 - 22 stycznia 2017

  W sobotę, 21 stycznia 2017 r. w papieskiej bazylice na Lateranie Ojciec Święty Franciszek będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. kończącej obchody jubileuszu 800-lecia dominikanów. Razem z Rodziną Dominikańską z całego świata uczestniczyć w niej będzie nasza schola, która została poproszona o poprowadzenie śpiewu.

  Pełny artykuł »