Blog

Na naszym blogu prezentujemy aktualne wydarzenia i projekty Fundacji. Tworzymy je dla Was – zachęcamy więc, abyście pozostali z nami i śledzili kolejne wpisy.

 • Warsztaty muzyki liturgicznej w Berlinie

  16 listopada 2018

  Trzydzieści osób z różnych stron Niemiec wzięło udział w pierwszych dominikańskich warsztatach muzyki liturgicznej w Niemczech. „Jest szansa, że ten śpiew zaistnieje w całych Niemczech” – mówi o. Thomas Grießbach, który pierwszą tego typu scholę w Niemczech założył po pobycie w Krakowie.

  Pełny artykuł »
 • Drugie „Liturgiczne espresso”

  19 listopada 2018

  Pierwsze spotkanie z cyklu „Liturgiczne espresso” już za nami (zdjęcia dostępne na naszej stronie) - teraz zapraszamy już na drugą katechezę. Widzimy się w najbliższy poniedziałek 19 listopada o 19:00 w Auli św. Tomasza w klasztorze oo. Dominikanów przy Stolarskiej 12!

  Pełny artykuł »
 • Nowe teksty C. Folsoma wydane

  9 listopada 2018

  Na początku listopada nakładem Wydawnictwa Tyniec przy współpracy naszej Fundacji ukazała się książka „Człowiek współczesny a liturgia. Diagnoza, skutki i leczenie choroby toczącej liturgię rzymską”, zbierająca wypowiedzi o. Cassiana Folsoma wydane po raz pierwszy w języku polskim.

  Pełny artykuł »
 • Śpiewanie zaduszne

  8 listopada 2018

  Zapraszamy do wspólnej modlitwy tradycyjnymi pieśniami zadusznymi. Nabożeństwo odbędzie się w czwartek 8 listopada o godz. 20.00 w klasztornym kapitularzu.

  Pełny artykuł »
 • Wykład o architekturze w Rybniku

  30 listopada 2018

  Wykład pt. „Między dwiema świętościami. Kilka myśli o teologii architektury” wygłosi w Rybniku o. Piotr Oleś z naszego Ośrodka. Spotkanie odbędzie się w piątek 30 listopada o 17:00 w bazylice św. Antoniego przy ul. Mikołowskiej.

  Pełny artykuł »