Blog

Na naszym blogu prezentujemy aktualne wydarzenia i projekty Fundacji. Tworzymy je dla Was – zachęcamy więc, abyście pozostali z nami i śledzili kolejne wpisy.

 • Więcej dominikanów w zespole Fundacji

  19 września 2019

  Nie zawsze wzrost mierzy się liczbami, w tym przypadku jednak wzrasta zarówno ilość, jak i różnorodność braci dominikanów zaangażowanych na co dzień w pracę Fundacji. Od września tego roku w naszym biurze będziemy mieli nie trzech, a czterech dominikanów - oto oni.

  Pełny artykuł »
 • Rekolekcje Mysterium fascinans po raz dwunasty

  6 - 9 września 2019

  Dwunasta edycja rekolekcji liturgicznych Mysterium fascinans, zakończyła się w niedzielę 8 września w Krakowie. Do gmachu seminarium duchownego pod Wawelem przyjechało ponad dwieście osób, zainteresowanych ich tematyką. Wydarzenie organizowane przez Dominikański Ośrodek Liturgiczny z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników – ich liczba przekracza pulę dostępnych miejsc.

  Pełny artykuł »
 • Warsztaty Muzyki Niezwykłej za nami

  22 - 28 lipca 2019

  Trzy fenomenalne koncerty, cztery niecodzienne nabożeństwa, siedem kazań i sześć konferencji oraz wiele godzin ćwiczeń muzycznych i indywidualnych konsultacji odbytych przez prawie 300 uczestników – tak w samych liczbach podsumowujemy tegoroczne wydarzenie.

  Pełny artykuł »
 • «Ite in mundum» – nowa płyta Dawida Kusza OP

  25 lipca 2019

  Nakładem Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego właśnie ukazała się nowa płyta o. Dawida Kusza – dominikanina, a jednocześnie znanego i cenionego kompozytora muzyki liturgicznej. Album jest starannie wyselekcjonowanym przeglądem jego twórczości z ostatnich ośmiu lat. W czwartek 25 lipca w Krakowie odbył się koncert premierowy.

  Pełny artykuł »
 • Gailestingumo šventovės ansamblis zaśpiewa w Krakowie

  26 lipca 2019

  Przyjaźń ze szkoły, miłość do muzyki i wiara to prawdopodobnie główne powody, dla których Gailestingumo šventovės ansamblis („Zespół Miłosierdzia”) zebrał się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Wilnie trzy lata temu.

  Pełny artykuł »