Centrum prasowe

Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny dąży do tego, by wszyscy mogli świadomie uczestniczyć w pięknej liturgii. Organizuje warsztaty, rekolekcje i katechezy, wydaje książki i nagrania muzyczne oraz tworzy przedmioty, które podkreślają treść i godność celebracji liturgicznej, a także organizuje środowisko osób zaangażowanych w odnowę liturgii. Jest organizacją pożytku publicznego.

Aby uzyskać więcej informacji, napisz na  [email protected].

Kraków: Czwarta „Cicha procesja” przejdzie ulicami Starego Miasta

Kraków: Czwarta „Cicha procesja” przejdzie ulicami Starego Miasta 9 marca 2024 (sobota) W sobotę 9 marca 2024 uliczkami krakowskiego Starego Miasta już...

Ostatnie miejsca na wiosenne Rekolekcje Liturgiczne dla Rodzin

Dominikański Ośrodek Liturgiczny już trzeci rok organizuje weekendowe „Rekolekcje Liturgiczne dla Rodzin”. Tym razem do wyboru są dwa terminy w marcu i jeden w kwietniu, które poprowadzą znani i cenieni dominikańscy rekolekcjoniści.

Missa Pacis – premiera nowej kompozycji muzycznej o. Dawida Kusza

Nasz świat bardzo potrzebuje pokoju. Dzisiaj dzielimy się z Wami częściami stałymi Mszy św. nazwanymi takim właśnie tytułem, skomponowanymi przez krakowskiego dominikanina, o. Dawida Kusza.

Nasze aktualności w sieci

Kim jesteśmy?

Jako Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny jesteśmy przekonani, że siła Kościoła zależy od tego, w jaki sposób celebruje się liturgię. Dla większości katolików udział we mszy jest podstawową formą przeżywania wiary. Od tego, co zobaczą, usłyszą i przeżyją na mszy zależy jakość ich wiary. Dlatego uczymy wiary i udostępniamy narzędzia do jej przeżywania w liturgii. Wierzymy, że dzięki temu odnowi się Kościół.

Dowiedz się więcej

Nasze kluczowe projekty

Zobacz nad czym niestrudzenie pracujemy.

  • Warsztaty Muzyki Niezwykłej

    Warsztaty Muzyki Niezwykłej to wiodący projekt Fundacji, przeznaczony dla wokalistów zainteresowanych muzyką liturgiczną. Poprzez Warsztaty chcemy realnie zmieniać oblicze Kościoła w Polsce. Każdego roku wpłaty uczestników pokrywają jedynie część kosztów organizacyjnych.

  • Mysterium fascinans

    Rekolekcje rokrocznie gromadzą około 200 osób, które chcą pogłębić rozumienie i przeżywanie liturgii. Podczas każdej z dotychczasowych edycji na rekolekcjach gościli wybitni teologowie. Opłaty za uczestnictwo pokrywają jedynie część kosztów organizacyjnych.

  • Nasze publikacje

    Lata poszukiwań i modlitwy śpiewem w krakowskiej bazylice oo. Dominikanów zaowocowały wydaniem płyt z muzyką liturgiczną. Aby realizować naszą misję popularyzowania dobrej teologii liturgicznej, wydajemy także serię książkową Źródło i Szczyt.

  • Szkoła Kantorów

    Szkoła Kantorów to dwuletni, stacjonarny kurs wokalno-liturgiczny. Fundacja prowadzi go od 2011 roku. Szkoła przeznaczona jest dla amatorów zajmujących się muzyką liturgiczną, którzy nie mogli zdobyć wykształcenia muzycznego oraz dla osób już wykształconych muzycznie, które chciałyby podnieść swoje kwalifikacje w zakresie muzyki liturgicznej.

  • Projekty internetowe

    Od 2008 roku prowadzimy największy serwis o liturgii w polskim internecie. Chcemy, by stał się przewodnikiem: znajdują się w nim m.in. artykuły wybitnych liturgistów i teologów, wywiady ze śpiewakami i kompozytorami, komentarze do czytań, tekstów liturgii godzin i formularzy mszalnych. Dynamicznie powiększa się też baza materiałów multimedialnych – udostępniamy cykle wideo i pomoce muzyczne.

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania

Michał Wsiołkowski
specjalista ds. public relations
e-mail: [email protected]
kom. 668 557 705, tel. 12 444 12 52

Nasze biuro pracuje od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00–16:00.