Maciej Soszyński OP

Wiceprezes Fundacji od połowy 2017 roku.

Pochodzi z Krakowa, gdzie urodził się w 1972 roku. Jako licealista chodził do prowadzonego przez krakowskich dominikanów duszpasterstwa młodzieży „Przystań” a jako student związany był z „Beczką”.

Do Zakonu Kaznodziejskiego wstąpił w 1994 roku, w 2000 roku złożył śluby wieczyste, a w 2001 roku przyjął święcenia kapłańskie. Absolwent Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Był duszpasterzem szkół średnich we Wrocławiu i duszpasterzem akademickim w Gdańsku. Przez ponad 10 lat był również animatorem Ruchu Spotkania Małżeńskie.

W 2006 roku zamieszkał w poznańskim klasztorze Matki Bożej Różańcowej. Tam prowadził Akademię Małżeńską, przez siedem lat był także syndykiem; w styczniu 2016 roku, po śmierci ojca Jana Góry, który w 1997 roku zapoczątkował modlitewne spotkania młodzieży nad Jeziorem Lednickim, został mianowany przez prowincjała duszpasterzem Ruchu Lednickiego i pracował w Stowarzyszeniu Lednica 2000 oraz zajmował się Ośrodkiem na Polach Lednickich.

Prywatnie bardzo lubi żeglować po morzu bez względu na porę roku i panujące warunki, nie cierpi na chorobę morską. Zimą żagle zamienia na narty.