Magdalena Głogowska

Muzykolog i wokalistka

Ukończyła średnia szkołę muzyczną w Bytomiu w klasie fotrepianiu. Następnie studiowała muzykologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W czasie studiów prowadziła działalność koncertową w Polsce i w Europie, śpiewając w kameralnym zespole Bractwo Lutni z Dworu na Wysokiej, popularyzującym muzykę dawną. W tym czasie współpracowała z muzykami jak Tomasz Stańko, Marcin Bornus-Szczyciński, zespołami Linnamuusikud z Tallina czy Sirin z Moskwy. Równocześnie była solistką w scholi dominikańskiej, dla której także komponowała orkiestracje, oraz aranżacje na chór cztero-głosowy.

Jako wokalistka, wzięła udział w wielu nagraniach płytowych dla Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego w Krakowie; przyczyniła się również do produkcji niektórych płyt jako edytor nagrań. Współpracując z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym miała czynny wkład w powrót chorału gregoriańskiego do liturgii.

Żywo zainteresowana tradycyjnymi metodami śpiewu. Współpracowała z Fundacją Muzyka Kresów z Lublina biorąc udział w wielu warsztatach i badaniach etnomuzykologicznych oraz popularyzując polską i wschodnioeuropejską muzykę tradycyjną. Ta działalność zaowocowała również jej współpracą z Teatrem Starym w Krakowie, gdzie grała w sztuce Car Mikołaj Tadeusza Słobodzianka.

Od 2005 r. mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie studiowała śpiew, otrzymując dyplom z wyróżnieniem sygnowany przez Associated Board of the Royal Schools of Music. Współpracowała z Duchy Opera oraz New Cornwall Opera, występując między innymi w The Minack Theatre w Kornwalii. Obecnie studiuje reżyserię dźwięku w London College of Music.

Prowadziła zajęcia w sekcjach podczas Warsztatów Muzyki Niezwykłej w 2013 i 2014 r.

Magdalena Głogowska jest cenionym Współpracownikiem naszej Fundacji, ale nie jest jej stałym pracownikiem, dlatego nie mamy możliwości
udostępniania danych kontaktowych (sugerujemy skorzystanie z ikonek pod zdjęciem).