Historie dominikańskie

23 kwietnia 2011

„Historie dominikańskie” – nowa płyta Jacka Kowalskiego już w sprzedaży

Nowa płyta Jacka Kowalskiego i Klubu Świętego Ludwika pod tytułem „Historie dominikańskie“ ukazała się właśnie nakładem Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego.

Tak o płycie mówi jej autor: „są tu piosenki, które skierowałem ku legendom – niekiedy wielce znaczącym, a niekiedy tylko dowcipnym, tyczącym się Pierwszych i Najważniejszych (po świętym Dominiku) dominikanów: świętego Tomasza, świętego Alberta Wielkiego, świętego Jacka. To dlatego jest tu legenda o Pierogach Świętego Jacka, o tym jak to on, wraz z braćmi, stanąwszy na zakonnym płaszczu, przepłynął wzburzoną Wisłę pod Wyszogrodem; o rozmowie, jaką miał z Matką Boską. No i musiała się też znaleźć aktualna Jego Homilia”.

Tematów dominikańskich jest na płycie więcej, wspomnieć należy chociażby o historii świętej Zdzisławy, o doskonale znanej pieśni opisującej męczeństwo dominikanów z Sandomierza, czy o pieśniach opisujących współczesne okołodominikańskie wydarzenia, jakimi są spotkania na Lednicy czy Jamnej.

Jackowi Kowalskiemu towarzyszą w tym nagraniu muzycy z Klubu Świętego Ludwika, grający na instrumentach dawnych, a wśród nich autor opracowań piosenek poznańskiego barda, Tomasz Dobrzański - lider renomowanego zespołu Ars Cantus. Dodatkowym atutem publikacji jest dołączona do niej książeczka, zawierająca teksty wszystkich utworów z chwytami gitarowymi oraz wprowadzenie w języku polskim i francuskim.

Płytę można zamówić w sklepie internetowym serwisu Liturgia.pl, w którym znaleźć można także dokładny spis utworów, muzyków biorących udział w nagraniu jak również fragmenty utworów.

http://www.liturgia.pl/sklep

Materiały do pobrania