Kraków: O liturgii za klasztornym murem – w poniedziałek „Liturgiczne espresso”

16 maja 2019

Przedostatnie, majowe spotkanie z cyklu „Liturgiczne espresso” odbędzie się w poniedziałek 20.05.2019 o 19:00 w Krakowie. Do rozmowy na temat „Liturgia za klasztornym murem” Dominikański Ośrodek Liturgiczny zaprosił braci studentów z dominikańskiego konwentu i benedyktyńskiego opactwa. Spotkanie prowadzić będzie Anna Łoś z Radia Kraków.

Bracia dominikanie i benedyktyni studiują razem w krakowskim Kolegium Filozoficzno-Teologicznym, ale reprezentują różne tradycje zakonne. O ich charakterystyce będą mówić podczas poniedziałkowego spotkania.

Na pytania odpowie br. Radosław Więcławek, dominikanin mieszkający i studiujący w Krakowie, diakon i filolog klasyczny, zaangażowany m.in. w przygotowanie osób dorosłych do sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego oraz br. Grzegorz Hawryłeczko, benedyktyn, mnich tyniecki od 2012 r., pierwszy kantor opactwa.

Propozycje pytań można wysyłać z wyprzedzeniem poprzez stronę www.liturgiczne.es – będą one miały pierwszeństwo przed pytaniami zadawanymi na żywo podczas spotkania. Na osoby, które zarejestrują się na stronie nawet bez zadawania pytań, czeka niespodzianka podczas katechezy.

„Liturgiczne espresso” to cykl spotkań, które Dominikański Ośrodek Liturgiczny organizuje w trzecie poniedziałki miesiąca w roku akademickim. Ma łączyć aspekt wyrazistości smaku przekazywanych treści z krótką formą (jak niewielka objętość espresso) i nieformalnym charakterem dyskusji (jak spotkanie przy kawie). Organizatorzy przewidzieli też specjalną ofertę kawowej Piekarni i Kawiarni Lajkonik przy pl. Dominikańskim 2.

Spotkanie w poniedziałek 20 maja o 19:00 w Auli św. Tomasza na III piętrze Kolegium Filozoficzno-Teologicznego, przy Klasztorze oo. Dominikanów, ul. Stolarska 12 w Krakowie – wejście przez drzwi z tablicą „Klasztor Dominikanów”, krużganki i klasztorne Atrium. Planowana jest transmisja dźwiękowa na żywo w internecie.

mw/fdol.pl

 

Propozycja ogłoszenia do odczytania:

Jutro zapraszamy do krakowskiego klasztoru oo. Dominikanów na spotkanie z cyklu „Liturgiczne espresso” pod tytułem „Liturgia za klasztornym murem”. Na pytania pani Anny Łoś z Radia Kraków będą odpowiadali bracia studenci: dominikanin i benedyktyn. Początek w poniedziałek o 19:00 przy ul. Stolarskiej 12, szczegóły na stronie internetowej www.fdol.pl.

Linki dla czytelników (do linkowania):

Pliki do pobrania:

Kontakt dla uczestników i mediów:

Organizator:

  • Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny
    ul. Dominikańska 3/11, 31-043 Kraków
    tel. (+48) 12 430 19 34
    http://www.liturgia.dominikanie.pl