Kraków: Śpiewy Wielkiego Tygodnia z Marcelem Peresem

4 kwietnia 2019

Dominikański Ośrodek Liturgiczny organizuje warsztaty poświęcone śpiewom gregoriańskim Wielkiego Tygodnia, które poprowadzi Marcel Pérès. Odbędą się one w Wielkim Tygodniu w Klasztorze oo. Dominikanów w Krakowie.

Warsztaty potrwają od Wielkiego Poniedziałku, 15.04.2019 do Wielkiej Środy, 17.04.2019 (3 pełne dni zajęć) i odbędą się w Klasztorze oo. Dominikanów w Krakowie, ul. Stolarska 12. Obowiązują wcześniejsze zapisy przez formularz zgłoszeniowy, koszt uczestnictwa wynosi 330 zł (300 zł przy zgłoszeniu do 7.04.2019 włącznie).

Marcel Pérès jest kompozytorem, śpiewakiem, organistą i historykiem muzyki. W 1982 r. założył zespół Ensemble Organum. Od ponad trzydziestu pięciu lat prowadzi różnorodne badania nad pamięcią muzyczną oraz wprowadzaniem jej w życie. Nagrał około czterdziestu płyt, jest też autorem licznych książek i artykułów. Interesuje się zwłaszcza historią rytów widzianą przez pryzmat śpiewu. Pragnie zrozumieć, dlaczego i jak ludzie tworzą i tworzyli muzykę. Jego pielgrzymowanie po meandrach pamięci muzycznej zaprowadziło go do zgłębiania wszelkich form muzycznych od późnego antyku po początki XXI wieku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora: www.liturgia.dominikanie.pl.

Propozycja ogłoszenia do odczytania:

Dominikański Ośrodek Liturgiczny zaprasza do Krakowa na warsztaty śpiewów gregoriańskich Wielkiego Tygodnia, które poprowadzi Marcel Peres z Francji. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy na stronie www.liturgia.dominikanie.pl.

Linki dla czytelników (do linkowania):

Materiały do pobrania:

Kontakt dla mediów:

Kontakt dla uczestników:

Organizator:

  • Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny
    ul. Dominikańska 3/11, 31-043 Kraków
    tel. (+48) 12 430 19 34
    http://www.liturgia.dominikanie.pl