Ruszył nowy serwis internetowy

6 maja 2013

Zgodnie z zapowiedziami, pod koniec kwietnia ruszyła nowa strona internetowa Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny. Ta instytucja Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego znana była do tej pory jako wydawca portalu Liturgia.pl - teraz jednak chce zaprezentować także inne swoje projekty na specjalnie temu poświęconej witrynie.

– Nowa strona Ośrodka nie jest więc ani „konkurencją” dla znanego, działającego od pięciu lat serwisu Liturgia.pl, ani nie ma go zastąpić - podkreśla Michał Wsiołkowski, specjalista ds. public relations w Fundacji. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym będziemy mogli w sposób wyczerpujący i przejrzysty zaprezentować wszystkie projekty, jakie podejmujemy i te, które zrealizowaliśmy w przeszłości - wyjaśnia o. Tomasz Grabowski, prezes Fundacji. – Liturgia.pl jest jednym z tych projektów, więc ona także została na tej stronie opisana, ale nie braknie też inicjatyw takich, jak Szkoła Kantorów, Skryptorium, czy szeregu wydarzeń związanych z obchodami Roku Wiary, których istnienie mogliśmy do tej pory tylko sygnalizować na Liturgia.pl - dodaje.

W nowej witrynie nie braknie informacji statycznych, a więc notatki o każdym z pracowników, krótkiej informacji o poszczególnych współpracownikach: teologach, muzykach czy zespołach śpiewaczych. Ponieważ jednak głównym zadaniem strony jest utrzymywanie kontaktu z zainteresowanymi osobami, jednym z najważniejszych działów jest blog, gdzie publikowane są bieżące informacje, a także kalendarium, gdzie łatwo można znaleźć daty nadchodzących wydarzeń i zapoznać się z dotychczasowymi propozycjami. Istnieje także możliwość zapisania się na newsletter, rozsyłany za pośrednictwem poczty elektronicznej lub SMSów oraz „polubienia” profilów Fundacji w portalach społecznościowych.

Szczegółowo opisane zostały także projekty, podejmowane przez Fundację, m.in. prowadzona w Krakowie Szkoła Kantorów czy katechumenat - przygotowanie dorosłych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. To właśnie na tych stronach będzie można znaleźć formularz zgłoszeniowy na te kursy przed rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego. W dziale projektów nie mogło zabraknąć informacji o publikacjach, z których Ośrodek Liturgiczny jest znany, zwłaszcza o płytach z muzyką liturgiczną. Informacja o wznowieniu I tomu śpiewnika „Niepojęta Trójco”, które jest obecnie w fazie przygotowań, pojawi się na pewno w pierwszej kolejności na podstronie jemu poświęconej.

Opisane zostały także projekty, stanowiące propozycję i dla szerszego grona odbiorców: inicjatywy związane z obchodami Roku Wiary przy krakowskim klasztorze oo. Dominikanów oraz oferta organizacji „latających” warsztatów muzyki liturgicznej czy rekolekcji o Tajemnicy Eucharystii lub o sakramentach; obydwie skierowane do proboszczów i innych duszpasterzy wspólnot.