Media o nas

Prezentujemy przedruki publikacji i materiałów dotyczące działalności Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny: naszych projektów, produktów i samej instytucji, które ukazały się w innych mediach.

 • Homo Dei: Mistrzowska praca Hildebranda

  7 maja 2015

  W numerze 2/2015 kwartalnika „Homo Dei” czytamy o wydanej przez nas książce Liturgia a osobowość D. von Hildebranda: „W tej mistrzowskiej pracy Hildebrand objawia się nie tylko jako znakomity filozof, jakim jest powszechnie znany, ale i jako chrześcijanin głęboko rozumiejący „ducha” liturgii”.

 • Pastores: recenzja książki „Liturgia a osobowość” D. von Hildebranda

  4 marca 2015

  W rozważaniach o liturgii bardzo często przytacza się zdanie z soborowej konstytucji Sacrosanctum Concilium o tym, że liturgia jest szczytem, do którego zmierza działalność Kościoła, oraz źródłem, z którego wypływa jego moc (KL, 10). Zdanie to jednak najczęściej powtarza się w sposób niemal bezrefleksyjny na potwierdzenie, że liturgia jest czymś ważnym.

 • Radio Plus: Relacja z Warsztatów Muzyki Niezwykłej

  16 października 2014

  Przedstawiamy relację z Warsztatów Muzyki Niezwykłej, przygotowaną przez red. Michała Henkela, wyemitowaną 29 sierpnia na antenie Radia Plus Kraków, będącego patronem medialnym wydarzenia.

 • Bosko.pl: O co dorośli nie pytają, a powinni

  10 kwietnia 2014

  Tylko Bóg wie, czy istnieje to zbiór felietonów Tomasza Dekerta, religioznawcy wykładowcy Akademii Ignatianum w Krakowie, który z uwagą przysłuchiwał się swoim dzieciom rozprawiającym o Panu Bogu.

 • Do Rzeczy: Modlitwy człowieka mobilnego

  27 marca 2014

  W artykule „Modlitwy człowieka mobilnego”, zamieszczonym w 13 numerze tygodnika „Do Rzeczy”, publicysta zwraca uwagę m.in. na przygotowany przez Dominikanie.pl i serwis Liturgia.pl, którego wydawcą jest nasza Fundacja, projekt „7 Pierwszych”, o siedmiu sakramentach Kościoła katolickiego.