Media o nas

Prezentujemy przedruki publikacji i materiałów dotyczące działalności Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny: naszych projektów, produktów i samej instytucji, które ukazały się w innych mediach.

 • Radio Kraków: Spowiedź – lekarstwem duszy

  25 lutego 2014

  U progu Wielkiego Postu audycja z cyklu „Rozmowy o wierze” w Radio Kraków, prowadzona przez red. Annę Kluz-Łoś, poświęcona była sakramentowi pokuty i pojednania. O spowiedzi rozmawiali Anna Dąbrowska, ks. Krzysztof Porosło, Filip Mazurczak oraz Michał Wsiołkowski z naszej Fundacji.

 • Radio Kraków: Teologia dziecięca

  3 stycznia 2014

  W przedświąteczną niedzielę można było wysłuchać w Radio Kraków rozmowy Anny Kluz-Łoś, prowadzącej audycję „Rozmowy o wierze” z zaproszonymi gośćmi, wśród których znalazł się Tomasz Dekert, autor książki „Tylko Bóg wie, czy istnieje”.

 • Fronda.pl: „Teologia dziecięca” znaleziona pod choinką

  3 stycznia 2014

  Niemal trzydzieści opowieści o mądrości religijnej dzieci, które zostały zebrane w książce „Tylko Bóg wie, czy istnieje” pobudza apetyt na wsłuchiwanie się w to jak szerokie są serca najmłodszych dzieci bożych.

 • IMF: Tylko Bóg wie, czy istnieje

  18 grudnia 2013

  Pytania dzieci dotyczące wiary są niesamowite. Często się na tym łapię, że mimo iż niejedna „teologiczna cegła” przeszła przez moje ręce mój 6-letni synek potrafi zagiąć mnie na sprawach z pozoru banalnych. Zupełnie nieświadomy swojej przenikliwości uderza w zagadnienia tak fundamentalne, że nie powstydziłby się ich niejeden filozof. Rozmawiając o wierze, religii czy Panu Bogu ów sześciolatek potrafi szukać przysłowiowej „dziury w całym” by tylko rozwiązać ciągle to nową „teologiczną zagadkę”.

 • Gość Niedzielny: Radość utrwalona

  12 grudnia 2013

  Do najnowszego „Gościa Niedzielnego” (nr 50/2013 z 15 grudnia) dołączono bezpłatny dodatek – płytę „Jezu, Śliczny Kwiecie” z kolędami i pastorałkami w wykonaniu braci dominikanów. W świątecznym okresie większość sprzedawanych w Polsce krążków CD nie wychodzi poza wybór kilkunastu najbardziej popularnych kolęd i pastorałek. Płyta „Jezu, Śliczny Kwiecie” przełamuje ten schemat. Repertuar tu zawarty czerpie z różnorodności naszego kolędowego skarbca, bo w polskim dorobku mamy ponad 500 pieśni bożonarodzeniowych. Najwięcej w świecie.