Media o nas

Prezentujemy przedruki publikacji i materiałów dotyczące działalności Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny: naszych projektów, produktów i samej instytucji, które ukazały się w innych mediach.

 • IMF: Tylko Bóg wie, czy istnieje

  18 grudnia 2013

  Pytania dzieci dotyczące wiary są niesamowite. Często się na tym łapię, że mimo iż niejedna „teologiczna cegła” przeszła przez moje ręce mój 6-letni synek potrafi zagiąć mnie na sprawach z pozoru banalnych. Zupełnie nieświadomy swojej przenikliwości uderza w zagadnienia tak fundamentalne, że nie powstydziłby się ich niejeden filozof. Rozmawiając o wierze, religii czy Panu Bogu ów sześciolatek potrafi szukać przysłowiowej „dziury w całym” by tylko rozwiązać ciągle to nową „teologiczną zagadkę”.

 • Gość Niedzielny: Radość utrwalona

  12 grudnia 2013

  Do najnowszego „Gościa Niedzielnego” (nr 50/2013 z 15 grudnia) dołączono bezpłatny dodatek – płytę „Jezu, Śliczny Kwiecie” z kolędami i pastorałkami w wykonaniu braci dominikanów. W świątecznym okresie większość sprzedawanych w Polsce krążków CD nie wychodzi poza wybór kilkunastu najbardziej popularnych kolęd i pastorałek. Płyta „Jezu, Śliczny Kwiecie” przełamuje ten schemat. Repertuar tu zawarty czerpie z różnorodności naszego kolędowego skarbca, bo w polskim dorobku mamy ponad 500 pieśni bożonarodzeniowych. Najwięcej w świecie.

 • Radio Kraków: Czy niedziela to jeszcze dzień święty?

  2 grudnia 2013

  W kolejnej audycji Rozmowy o wierze w Radio Kraków, zatytułowanej „Czy niedziela to jeszcze dzień święty?”, red. Anna Łoś rozmawiała z o. Tomaszem Grabowskim OP, Olgą Danek z CCJ , Judytą Syrek z portalu Stacja7.

 • Bądźmy tymi, których usłyszą

  15 sierpnia 2013

  Co by było gdyby...

 • Radio Plus: Zaproszenie na Mysterium fascinans

  26 lipca 2013

  Rozmowę o rekolekcjach Mysterium fascinans, które po raz kolejny we wrześniu współorganizuje Dominikański Ośrodek Liturgiczny, wyemitowało krakowskie Radio Plus w popołudniowym magazynie reporterów 26 lipca.