Media o nas

Prezentujemy przedruki publikacji i materiałów dotyczące działalności Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny: naszych projektów, produktów i samej instytucji, które ukazały się w innych mediach.

 • Gość Niedzielny: Kultowy śpiewnik powraca

  21 listopada 2010

  Śpiewnik Niepojęta Trójco z miejsca stał się wydawnictwem kultowym (dosłownie!) – wzorem dla wielu scholi nad Wisłą. Po 12 latach od chwili wydania pierwszego tomu na półki sklepowe trafia drugi, opasły tom. Obok odkurzonych chorałów i dawnych śpiewów polifonicznych znajdziemy w nim wiele współczesnych.

 • Gość Niedzielny: Niepojęta Trójco. Version 2.0

  20 stycznia 2009

  Śpiewnik „Niepojęta Trójco” zyskał obok „Fantastycznego śpiewania” Witka Wolnego miano kultowego. Opasły, starannie wydany tom, pełen pieśni liturgicznych, chorałów i kanonów śpiewanych w dominikańskich świątyniach, przez lata był dla wielu scholi nad Wisłą niemal jak wzorzec metra w Sèvres pod Paryżem. Był zapowiedzią liturgicznego święta.

 • Audycja LISTowa: Trydent czy Watykan?

  8 stycznia 2009

  W styczniowej „Audycji LISTowej” Anna Dąbrowska rozmawiała z o. Tomaszem Grabowskim z Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego oraz red. Sławomirem Rusinem na temat nadzwyczajnej i zwyczajnej formy rytu rzymskiego w liturgii.

 • Liturgista.pl: Dominikański Ośrodek Liturgiczny testuje nową stronę

  3 grudnia 2008

  Dominikański Ośrodek Liturgiczny przygotowuje nową stronę o liturgii, pod adresem liturgia.pl. Obecnie strona jest w trakcie testów, ale już działa nowy dział z blogami.

 • Gość Niedzielny: Nareszcie!

  29 listopada 2006

  Kiedy kilkanaście lat temu, dzięki inicjatywie paru młodych dominikanów, zaczęły pojawiać się w krakowskiej bazylice Świętej Trójcy nowe formy śpiewu, wierni zajmowali zaledwie prezbiterium.