Módl się

Każdy ma dostęp do niezmiernego bogactwa: bogactwa modlitwy. To dla nas najważniejsza, rzecz jaką możesz zrobić. Jeśli tylko zdołasz, poświęć chwilę swojego cennego czasu i zanurz się w modlitwie za nasze Dzieło. Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny właśnie tego potrzebuje najbardziej.

Zapraszamy Cię również do udziału w naszej wspólnej niedzielnej Mszy św. Chcemy stworzyć wspólnotę wiernych, otwartą i kształtowaną przez Eucharystię. Staramy się pogłębiać rozumienie liturgii, dlatego przed mszą przygotowujemy krótkie wprowadzenie do czytań, naukę śpiewów oraz objaśniamy nowy fragment celebracji. Msza odprawiana jest uroczyście z asystą liturgiczną i śpiewem prowadzonym przez kantorów związanych z krakowskim klasztorem dominikanów.

Dbając o piękno i bogactwo liturgii czerpiemy z tradycji Kościoła – wracamy do chorału gregoriańskiego i zapomnianych elementów liturgii. W czasie Mszy św. szczególną modlitwą otaczamy katechumenów, przygotowujących się do przyjęcia sakramentów chrztu i bierzmowania.

Jeżeli pragniesz wspólnie z nami być częścią tej wspólnoty – przyjdź. Eucharystia sprawowana jest w Kościele Matki Bożej Śnieżnej na Gródku w Krakowie.

O wszystkich Współpracownikach, Dobroczyńcach i Przyjaciołach Fundacji pamiętamy także szczególnie podczas Mszy wotywnych, odprawianych we wtorkowe poranki.