Zespół

Fundację tworzą ludzie. Mamy różne doświadczenie i kompetencje ale dzielimy zapał do działania. Naszym celem jest pomoc Kościołowi czyli każdemu z Was.

 • Dominik Jurczak OP

  Więcej...

  Prezes Fundacji i dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego
  [email protected]
  kom. +39 346 506 1709

  Dominik Jurczak OP

  Prezes Fundacji i dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego od 2016 roku.

  Dominikanin, w 2011 r. uzyskał licencjat kościelny z teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, a w 2017 r. obronił doktorat z nauk liturgicznych w Papieskim Instytucie Liturgicznym w Rzymie. Jest wicedyrektorem czasopisma naukowego Ecclesia Orans, wykładowcą w Papieskim Instytucie Liturgicznym „Anselmianum” i na Papieskim Uniwersytecie „Angelicum” w Rzymie, członkiem Międzynarodowej Komisji Liturgicznej Zakonu Kaznodziejskiego, Komisji ds. Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego Archidiecezji Krakowskiej oraz promotorem liturgii Polskiej Prowincji Dominikanów.

  Prowadzi również zajęcia dydaktyczne i formacyjne w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Polskiej Prowincji Dominikanów w Krakowie; wielokrotnie brał udział spotkaniach dotyczących liturgii w ramach Dominikańskich Szkół Wiary. Publikował m.in. w Miesięczniku W drodze, Teofilu, na stronie Liturgia.pl.

  Pasjonuje się historią ksiąg liturgicznych, eklezjologią, krytyką i hermeneutyką tekstów liturgicznych.

  Interesują go podróże, zwiedzanie, dobre wino.

 • Maciej Soszyński OP

  Więcej...

  Wiceprezes Fundacji
  [email protected]
  kom. 600 912 783, tel. 12 430 19 34 wew. 9

  Wiceprezes Fundacji od połowy 2017 roku.

  Pochodzi z Krakowa, gdzie urodził się w 1972 roku. Jako licealista chodził do prowadzonego przez krakowskich dominikanów duszpasterstwa młodzieży „Przystań” a jako student związany był z „Beczką”.

  Do Zakonu Kaznodziejskiego wstąpił w 1994 roku, w 2000 roku złożył śluby wieczyste, a w 2001 roku przyjął święcenia kapłańskie. Absolwent Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Był duszpasterzem szkół średnich we Wrocławiu i duszpasterzem akademickim w Gdańsku. Przez ponad 10 lat był również animatorem Ruchu Spotkania Małżeńskie.

  W 2006 roku zamieszkał w poznańskim klasztorze Matki Bożej Różańcowej. Tam prowadził Akademię Małżeńską, przez siedem lat był także syndykiem; w styczniu 2016 roku, po śmierci ojca Jana Góry, który w 1997 roku zapoczątkował modlitewne spotkania młodzieży nad Jeziorem Lednickim, został mianowany przez prowincjała duszpasterzem Ruchu Lednickiego i pracował w Stowarzyszeniu Lednica 2000 oraz zajmował się Ośrodkiem na Polach Lednickich.

  Prywatnie bardzo lubi żeglować po morzu bez względu na porę roku i panujące warunki, nie cierpi na chorobę morską. Zimą żagle zamienia na narty.

 • Wojciech Sznyk OP

  Więcej...

  Wicedyrektor Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego
  [email protected]
  kom. 728 429 939‬, tel. 12 430 19 34 wew. 8

  Wojciech Sznyk OP

  Pracownik Fundacji w latach 2015-2016, od połowy 2018 r. wicedyrektor Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego.

  Dominikanin, absolwent filozofii na Uniwersytecie Łódzkim, teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

  Przed wstąpieniem do zakonu zaangażowany w Ruch Światło-Życie, odnowę charyzmatyczną, spotkania w duchu Taizé, duszpasterstwo młodzieżowe i akademickie. Prowadził schole liturgiczne, pełnił funkcję kantora oraz brał udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach muzycznych religijnych i świeckich. W latach 2016-2018 mieszkał w klasztorze w Gdańsku, gdzie pełni funkcję kantora klasztoru i posługiwał jako duszpasterz młodzieży.

  Zainteresowania: muzyka liturgiczna (chorał gregoriański, polonizacja chorału, śpiew wielogłosowy, monodia ludowa) i emisja głosu.

 • Dawid Kusz OP

  Więcej...

  Koordynator inicjatyw muzycznych
  [email protected]
  tel. 12 423 16 13 wew. 239

  Dominikanin. Urodzony w 1979 roku w Rzeszowie. Do zakonu dominikanów wstąpił w 1998 roku, a w 2005 przyjął święcenia kapłańskie.

  Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie na Wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej, na Kierunku Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, specjalność – Prowadzenie Zespołów Wokalnych i Wokalno-Instrumentalnych oraz Nauczanie Przedmiotów Muzyczno-Teoretycznych. W roku 2014 z wyróżnieniem obronił doktorat na Akademii Muzycznej w Krakowie w dyscyplinie dyrygentura. W roku 2012 rozpoczął studia z kompozycji, najpierw w klasie prof. Zbigniewa Bujarskiego (licencjat), a ukończył je w 2016 roku w klasie prof. Józefa Rychlika.

  Był dyrygentem chóru i orkiestry podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie (2016) oraz podczas Mszy św. kończącej jubileusz 800-lecia Zakonu Kaznodziejskiego pod przewodnictwem papieża Franciszka na Lateranie (2017).

  Jest wykładowcą przedmiotów muzyczno-teoretycznych (na stanowisku adiunkta) w Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej w Krakowie oraz członkiem Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Liturgicznej.

 • Michał Wsiołkowski

  Więcej...

  Specjalista ds. public relations
  [email protected]
  tel. 12 444 12 52, kom. 668 557 705

  Michał Wsiołkowski

  Studiował psychologię na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończył teologię na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II i Studium Dziennikarskie Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej.

  Zaangażowany w Ośrodek od początku (2004). Był autorem i redaktorem portalu www.pascha.org.pl oraz późniejszego serwisu www.liturgia.dominikanie.pl i www.liturgia.pl.

  Mąż Katarzyny i ojciec Leona oraz Piotra, czynny ministrant, animator Ruchu Światło-Życie archidiecezji krakowskiej (od 2002, obecnie w gałęzi rodzinnej). Miłośnik włoskiej kultury, kawy i kuchni. Pasjonat Apple.

  Obowiązki: kontakty, patronaty, reklama, wsparcie techniczne.

  Projekty: serwis Liturgia.pl, Mysterium fascinans.

 • Teresa Bosak

  Więcej...

  Menadżer promocji i sprzedaży
  [email protected]
  tel. 12 44 66 278, kom. 662 180 918

  Teresa Bosak

  Orawianka rodem z Zubrzycy Dolnej.

  Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, ze specjalnością Komunikowanie Społeczne. W ramach projektu „Wsparcie na starcie” Stowarzyszenia INTERKULTURALNI PL pełniła rolę asystenta społeczno-kulturowego dla cudzoziemców przybywających do Krakowa.

  Głęboko zainteresowana twórczością Samuela Becketta i Hermanna Hessego. Miłośniczka kultury skandynawskiej. Lubi być w drodze (zawsze z książką), długo rozmawiać późną porą przy herbacie i śmiać się do łez. Pasjami ogląda dobre filmy.

  W zespole Fundacji od końca 2013 r. Koordynuje pracę Działu Sprzedaży w zakresie sklepu w krużgankach oraz sklepu internetowego. Jest odpowiedzialna za utrzymywanie kontaktu z klientami hurtowymi.

  Obowiązki: koordynacja pracy Działu Sprzedaży, obsługa sprzedaży hurtowej, zatowarowanie.

  Projekty: sklep w krużgankach i sklep internetowy.

 • Barbara Szymańska

  Więcej...

  Specjalista ds. produkcji i sprzedaży
  [email protected]
  tel. 12 44 66 264, kom. 662 180 916‬

  Barbara Szymańska

  Kobieta–organizator. Rzeszowianka. Uwielbia odkrywać smaki w miejscach, w których się znajduje. Uzależniona od podróżowania i gotowania. Pochłania dobre filmy i muzykę.

  Współpracę z Fundacją rozpoczęła w październiku 2013 roku, angażując się w katechumenat (przygotowanie dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania). W czasie wakacji 2014 r. wspomaga zespół sprzedaży w sklepie stacjonarnym i w obsłudze sklepów internetowych.

  Obecnie opiekuje się sklepami internetowymi (Liturgia.pl i Dominikanie.pl) oraz zarządza procesem produkcyjnym.

  Obowiązki: obsługa zamówień internetowych; przyjmowanie dostaw, produkcja

  Projekty: sklep internetowy

 • Paweł Połeć

  Więcej...

  Specjalista ds. administracji, asystent sprzedaży
  [email protected]
  kom. 662 180 917‬, tel. biuro 12 430 19 34, tel. sklep 12 44 66 265

  Student teologii dla świeckich na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, pasjonat duchowości, filozofii religii i semantyki.

  Prywatnie esteta, artysta i dusza niespokojna, człowiek z rodzaju „1000 pomysłów na minutę”. W wolnym czasie szuka coraz to nowych form poetyckich bądź rękodzielniczych i utrwala w nich świat, w towarzystwie muzyki i kubka herbaty.

  W Fundacji pracuje od 2017 roku, jako asystent sprzedaży w sklepie stacjonarnym.

  Obowiązki: obsługa administracyjno-finansowa, obsługa sklepu w krużgankach

  Projekty: sklep w krużgankach

 • Barbara Czosnowska

  Więcej...

  Asystent sprzedaży
  [email protected]
  kom. 732 022 950, tel. sklep 12 44 66 265

  Od lat związana z zakonem oo. Dominikanów: w liceum należała do Dominikańskiego Duszpasterstwa Młodzieży Przystań, tam w latach 2010/2011 pomagała w prowadzeniu spotkań do bierzmowania. Następnie na studiach uczęszcza do Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego Beczka, gdzie w latach 2014/2015 była odpowiedzialna za grupę biblijną Tora.

  Absolwentka I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. Studentka dietetyki, inżynier technologii żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

  Fascynuje się malarstwem młodopolskim, sztuką witrażu oraz poezją polską XX wieku. Kocha marnować czas z przyjaciółmi, poznawać ludzi, robić zdjęcia, zwiedzać świat - nie obce są jej podróże autostopem.

  W Fundacji pracuje od drugiej połowy 2018 roku, jako asystent sprzedaży w sklepie stacjonarnym.

  Obowiązki: obsługa sklepu w krużgankach

  Projekty: sklep w krużgankach

 • Łukasz Miśko OP

  Więcej...

  Reprezentant w USA
  [email protected]
  kom. 001 (718) 928-8157

  Urodzony w Przemyślu. Od wczesnego dzieciństwa uczył się gry na pianinie. Będąc członkiem zespołu muzyki dawnej, poznał krakowskich dominikanów, którzy zrewolucjonizowali jego spojrzenie na muzykę liturgiczną. Zainspirowany sposobem modlitwy i śpiewu braci kaznodziejów, wstąpił do Zakonu w roku 2000.

  W Zakonie posługiwał jako kantor i dyrygent, brał także udział w kilku sesjach nagraniowych Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego. W roku 2007 otrzymał dyplom Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, broniąc pracę z patrologii. Po dwóch latach pracy w Jarosławiu, został skierowany do pracy w zespole duszpasterzy Columbia University w Nowym Jorku. Od tego czasu koncentruje się na formacji liturgicznej wiernych, wykorzystując w swojej pracy muzykę liturgiczną praktykowaną w polskich środowiskach dominikańskich. We współpracy z Christopherem Muellerem przygotowuje tłumaczenia i aranżacje oraz popularyzuje ją w miejscach swojej posługi: Columbia University w Nowym Jorku, Holy Family Cathedral w Anchorage, University of Washington Newman Center w Seattle oraz St. Catherine's Newman Center w Salt Lake City.

  Podczas Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie, posługiwał jako drugi dyrygent w Mercy Center, współprowadząc śpiew dla 18 tysięcy anglojęzycznych pielgrzymów w Tauron Arenie. Jednym z owoców tych wydarzeń było zaproszenie do prowadzenia śpiewu podczas zwołania liderów wspólnot katolickich, organizowanego przez Konferencję Episkopatu USA w Orlando, w lipcu 2017 roku.

  Rozmiłowany w pielgrzymowaniu szlakiem św. Jakuba w Hiszpanii, ceni sobie pracę ze uczniami i studentami oraz teologiczne dyskusje przy lampce dobrego wina.

 • Piotr Oleś OP

  Więcej...

  Stały współpracownik
  kontakt e-mail
  tel. 12 423 16 13

  Piotr Oleś OPDominikanin, święcenia prezbiteratu w 2018 r., absolwent Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Polskiej Prowincji Dominikanów, z wykształcenia historyk sztuki.

  Pasjonuje się architekturą sakralną, zwłaszcza Rzymu oraz miejscem symbolu w przestrzeni architektoniczno-liturgicznej, szczególnie w okresie pierwszego tysiąclecia.

 • Tomasz Grabowski OP

  Więcej...

  Stały współpracownik
  [email protected]
  kom. 694 480 613

  Tomasz Grabowski OP

  Od początku zaangażowany w działalność Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, w latach 2005-2010 jego dyrektor, a od przekształcenia w Fundację – prezes w latach 2010-2016. Od września 2016 r. prezes Wydawnictwa Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego „W drodze” w Poznaniu i stały współpracownik naszej Fundacji.

  Dominikanin, członek Rady Prowincji. Prowadził szereg wykładów poświęconych liturgii w ramach m.in. Dominikańskich Szkół Wiary, Dominikańskiego Studium Filozofii i Teologii, Studium Dominicanum, Wrocławskiego Studium Liturgiczno-Wokalnego. Prowadzi zajęcia dydaktyczne i formacyjne w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym oo. Dominikanów. Publikował m.in. w miesięczniku „W drodze”, „List” i w „Teofilu”. Prowadzi bloga „19te piętro” na stronie Liturgia.pl.

  Od wielu lat interesuje się i bada historię rytu dominikańskiego. Pasjonuje się chorałem gregoriańskim i muzyką chrześcijańską.

  Ma ormiańskie korzenie, interesują go Włochy i południowe kraje. Ceni dobrą kawę i wino, jest fanem Apple.

 • Grzegorz Doniec OP

  Więcej...

  Stały współpracownik
  [email protected]
  tel. 15 856 54 10

  Grzegorz Doniec OP

  Dominikanin, muzyk-instrumentalista, pasjonat liturgii i muzyki liturgicznej. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie klarnetu. Doktorant na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego św. Jana Pawła II. Koncertował m.in. z Orkiestrą Państwowej Filharmonii w Krakowie w kraju i za granicą. W Zakonie, jako wieloletni kantor, uczył śpiewu i był inicjatorem różnych inicjatyw muzycznych, związanych głównie z popularyzacją chorału gregoriańskiego.

  Swoją pracę magisterską z teologii poświęcił prezentacji muzyki liturgicznej w ujęciu Josepha Ratzingera - Benedykta XVI. Prowadzi zajęcia w Szkole Kantorów z teologii liturgii i doboru śpiewu liturgicznego.

  Pracownik Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny w latach 2016-2018.

 • Monika Lipińska OPs

  Więcej...

  Stały współpracownik
  [email protected]
  tel. biuro 12 430 19 34

  Monika Lipińska

  Świecka dominikanka z Fraterni św. Alberta Wielkiego przy krakowskim klasztorze oo. Dominikanów. Członkini grupy chorałowej Vigilantes.

  Z Fundacją czynnie związana od czasu organizacji pielgrzymki na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII szlakiem miejsc dominikańskich. Po pielgrzymce zaangażowana w pomoc przy różnych projektach realizowanych przez Fundację. Przez kilka lat zakrystianka opiekująca się kościołem na Gródku przed i po niedzielnych Mszach organizowanych przez Fundację (2011-2018).

  Uwielbia wszelkiego rodzaju tabelki. Ma niezwykły talent do cyferek i różnych formalności, których nikt inny nie potrafi okiełznać choćby w połowie tak precyzyjnie. Miłośniczka chorału gregoriańskiego (od pierwszej chwili, w której go usłyszała ponad 20 lat temu) i śpiewu bizantyjskiego. W wolnych chwilach lubi czytać książki i zwiedzać średniowieczne zabytki.

  Obowiązki: pomoc w formalnościach oraz przy organizacji wydarzeń.

 • Grzegorz Szulik

  Więcej...

  Stały współpracownik
  [email protected]
  tel. biuro 12 430 19 34

  Grzegorz Szulik

  Absolwent matematyki na Uniwersytecie Jagiellońskim i informatyki stosowanej na Akademii Górniczo-Hutniczej, obecnie asystent w Katedrze Matematyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a prywatnie szczęśliwy mąż.

  W latach 2005-2015 zaangażowany w ruch gospel w Polsce, chórzysta, a później także dyrygent Kraków Gospel Choir, współzałożyciel i dyrygent RiOGospel w latach 2008-2011. Od 2012 r. członek Dominikańskiego Duszpasterstwa Rodzin, pełniący od roku 2014 posługę kantora.

  Z Fundacją związany od 2013 r., kiedy po raz pierwszy uczestniczył w Warsztatach Muzyki Niezwykłej. Od 2014 r. kantor Mszy wotywnej ku czci św. Dominika w bazylice Trójcy Świętej oraz wolontariusz. Od 2015 r. członek scholi Vigilantes oraz męskiej grupy chorałowej spotykającej się przy krakowskim klasztorze; od listopada 2016 do października 2017 r. pełnił obowiązki związane z administracją i finansami jako pracownik.

 • Współpracownicy i wolontariusze

  Więcej...

  Wolontariusze, współpracujący przy różnych projektach

  Współodpowiedzialni za projekty

  Szkoła Kantorów: Daniel Wierzejski
  Vigilantes: Daniel Wierzejski
  Seria książkowa Źródło i Szczyt: Michał Koza

  Wolontariusze i stażyści

  Kinga Bogusiewicz, Szymon Burek, Anna Dąbrowska, Ewelina Drela, Edyta Dziados, Agnieszka Dziuba, Dorota Filipek-Mierosławska, Monika Buszko, Marianna Gurba, Katarzyna Hilbrycht, Jacek Iwaszkiewicz, Łukasz Janik, Amelia Kacperczyk, Ariel Kowalczyk, Monika Koza, Katarzyna Koziej, Klaudia Krzywda, Elżbieta Kucharska, Barbara Kudełka, Agata Ławczys, Małgorzata Mierzwa, Artur Nowicki, Karolina Opala, Dominik Paszkowski, Magdalena Pospieszałowska, Olga Romejko, Magdalena Rychlak, Magdalena Skowronek, Karolina Stach, Jakub Ściga, Marta Śmiałek, Agnieszka Tołoczyńska, Urszula Tomasik, Aleksandra Tomaszek, Krystyna Tomaszewska, Aleksandra Weksej, Elżbieta Wiater, Agnieszka Kosecka-Wierzejska, Magdalena Wiśniewska, Małgorzata Wrona, Katarzyna Wsiołkowska, Anna Zajchowska, Weronika Zdanowicz, Karolina Złocka, Magdalena Żółkiewicz

  Digitalizacja ksiąg liturgicznych

  Sylwia Fołta, Katarzyna Piwowarczyk, Adrianna Kapała, Weronika Spyrka, Piotr Kozakiewicz

  Liturgia.pl

  Anna Wojna, Patrycja Wierzbicka, Aleksandra Brandys, Monika Musioł, Sebastian Gałecki, Elżbieta Wiater, Dawid Gospodarek, Małgorzata Leśna, Anna Kazimierczak, Tomasz Cejner. Repertuary: Magda Rychlak, Ula Rogala, Rafał Maciejewski, Piotr Hensoldt, Jakub Figus, Szymon Burek

 • Pracowali z nami

  Więcej...

  Pracownicy Fundacji we wcześniejszych latach

  • Grzegorz Przechowski OP – współpracownik
  • Tomasz Rojek OP – współpracownik
  • Wojciech Sznyk OP – koordynator inicjatyw muzycznych
  • Stanisław Nowak OP – współpracownik
  • Monika Mączyńska – sekretarz redakcji serwisu
  • Monika Poznańska – redakcja serwisu
  • Małgorzata Batko – redakcja serwisu, księgowość
  • Anna Duszeńko – redakcja serwisu
  • Małgorzata Poździk – redakcja serwisu
  • Eliza Litak – sekretarz redakcji serwisu
  • Piotr Bator – redakcja serwisu
  • Grzegorz Artur Górski – nowe technologie
  • Tomasz Dekert – redaktor naczelny Liturgia.pl
  • Agnieszka Stec – koordynator Szkoły Kantorów
  • Iwona Majka – administracja
  • Małgorzata Gadomska – redaktor naczelna Liturgia.pl
  • Mateusz Solarz – menadżer produktu
  • Joanna Maryon-Golonka – administracja
  • Marta Bernat – menadżer sprzedaży
  • Barbara Kudełka – specjalista ds. sprzedaży
  • Michał Koza – redaktor Liturgia.pl
  • Katarzyna Pach – specjalista ds. administracji i sprzedaży
  • Grzegorz Szulik – specjalista ds. administracji
  • Łukasz Serwiński – koordynator projektów
  • Krystian Włodarczak – asystent sprzedaży
  • Malwina Smuga – asystent sprzedaży
  • Katarzyna Ciećko – asystent sprzedaży