Zespół

Fundację tworzą ludzie. Mamy różne doświadczenie i kompetencje ale dzielimy zapał do działania. Naszym celem jest pomoc Kościołowi czyli każdemu z Was.

 • Dominik Jurczak OP

  Więcej...

  Prezes Fundacji
  [email protected]
  kom. +39 346 506 1709

  Dominik Jurczak OP

  Prezes Fundacji od 2016 roku.

  Dominikanin, w 2011 r. uzyskał licencjat kościelny z teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, a w 2017 r. obronił doktorat z nauk liturgicznych w Papieskim Instytucie Liturgicznym w Rzymie. Jest członkiem Międzynarodowej Komisji Liturgicznej Zakonu Kaznodziejskiego, Komisji ds. Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego Archidiecezji Krakowskiej oraz liturgistą konwentu krakowskiego.

  Obecnie prowadzi wykłady w Papieskim Instytucie Liturgicznym „Anselmianum” w Rzymie, zajęcia dydaktyczne i formacyjne w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Polskiej Prowincji Dominikanów w Krakowie; wielokrotnie brał udział spotkaniach dotyczących liturgii w ramach Dominikańskich Szkół Wiary. Publikował m.in. w miesięczniku „W drodze”, w „Teofilu”, w „Ecclesia Orans”, na stronie Liturgia.pl.

  Pasjonuje się historią ksiąg liturgicznych, eklezjologią, krytyką i hermeneutyką tekstów liturgicznych.

  Interesują go podróże, zwiedzanie, dobre wino.

 • Maciej Soszyński OP

  Więcej...

  Pracownik Fundacji
  [email protected]
  kom. 600 912 783

 • Grzegorz Doniec OP

  Więcej...

  Pracownik Fundacji
  [email protected]
  kom. 728 429 935

  Grzegorz Doniec OP

  Pracownik Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny od 2016 roku.

  Dominikanin, muzyk-instrumentalista, pasjonat liturgii i muzyki liturgicznej. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie klarnetu. Doktorant na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego św. Jana Pawła II. Koncertował m.in. z Orkiestrą Państwowej Filharmonii w Krakowie w kraju i za granicą. W Zakonie, jako wieloletni kantor, uczył śpiewu i był inicjatorem różnych inicjatyw muzycznych, związanych głównie z popularyzacją chorału gregoriańskiego.

  Swoją pracę magisterską z teologii poświęcił prezentacji muzyki liturgicznej w ujęciu Josepha Ratzingera - Benedykta XVI. Prowadzi zajęcia w Szkole Kantorów z teologii liturgii i doboru śpiewu liturgicznego.

 • Michał Wsiołkowski

  Więcej...

  Specjalista ds. public relations
  [email protected]
  tel. 12 444 12 52, kom. 668 557 705

  Michał Wsiołkowski

  Studiował psychologię na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończył teologię na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II i Studium Dziennikarskie Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej.

  Zaangażowany w Ośrodek od początku (2004). Był autorem i redaktorem portalu www.pascha.org.pl oraz późniejszego serwisu www.liturgia.dominikanie.pl i www.liturgia.pl.

  Mąż, czynny ministrant, animator Ruchu Światło-Życie archidiecezji krakowskiej (od 2002, obecnie w gałęzi rodzinnej). Miłośnik włoskiej kultury, kawy i kuchni. Pasjonat Apple.

  Obowiązki: kontakty, patronaty, reklama, wsparcie techniczne.

  Projekty: serwis Liturgia.pl, Mysterium fascinans.

 • Teresa Bosak

  Więcej...

  Menadżer sprzedaży
  [email protected]
  tel. 12 44 66 278, kom. 662 180 918

  Teresa Bosak

  Orawianka rodem z Zubrzycy Dolnej.

  Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, ze specjalnością Komunikowanie Społeczne. W ramach projektu „Wsparcie na starcie” Stowarzyszenia INTERKULTURALNI PL pełniła rolę asystenta społeczno-kulturowego dla cudzoziemców przybywających do Krakowa.

  Głęboko zainteresowana twórczością Samuela Becketta i Hermanna Hessego. Miłośniczka kultury skandynawskiej. Lubi być w drodze (zawsze z książką), długo rozmawiać późną porą przy herbacie i śmiać się do łez. Pasjami ogląda dobre filmy.

  W zespole Fundacji od końca 2013 r. Koordynuje pracę Działu Sprzedaży w zakresie sklepu w krużgankach oraz sklepu internetowego. Jest odpowiedzialna za utrzymywanie kontaktu z klientami hurtowymi.

  Obowiązki: koordynacja pracy Działu Sprzedaży, obsługa sprzedaży hurtowej, zatowarowanie.

  Projekty: sklep w krużgankach i sklep internetowy.

 • Krystian Włodarczak

  Więcej...

  Asystent sprzedaży
  [email protected]
  tel. 12 44 66 265, kom. 732 033 969

  Krystian Włodarczak

  Pyra z pochodzenia i przekonania. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 

  W latach 2010-2017 pracował w poznańskim Stowarzyszeniu Na Tak, gdzie zajmował się m.in. promocją i fundraisingiem na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. 

  Miłośnik pieszych pielgrzymek, piłki kopanej i gry na bębnach. Przyjechał do Krakowa występować na ŚDM z Siewcami Lednicy, co zapoczątkowało ciąg wydarzeń, które doprowadziły do przenosin z Poznania.

  Zakochany w muzyce filmowej. Lubi skandynawskie kryminały, nieobce mu są przygody Wiedźmina, a sagę Pieśń Lodu i Ognia (Gra o Tron) przeczytał nawet dwa razy..

  Obowiązki: koordynacja pracy wolontariuszy, promocja sklepu, obsługa sklepu w krużgankach oraz zamówień internetowych; przyjmowanie dostaw

  Projekty: sklep w krużgankach i sklep internetowy

 • Paweł Połeć

  Więcej...

  Asystent sprzedaży
  [email protected]
  tel. sklep 12 44 66 265, kom. 732 033 968

  Student teologii dla świeckich na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, pasjonat duchowości, filozofii religii i semantyki.

  Prywatnie esteta, artysta i dusza niespokojna, człowiek z rodzaju „1000 pomysłów na minutę”. W wolnym czasie szuka coraz to nowych form poetyckich bądź rękodzielniczych i utrwala w nich świat, w towarzystwie muzyki i kubka herbaty.

  W Fundacji pracuje od 2017 roku, jako asystent sprzedaży w sklepie stacjonarnym i internetowym.

  Obowiązki: obsługa sklepu w krużgankach i zamówień internetowych; przyjmowanie dostaw

  Projekty: sklep w krużgankach i sklep internetowy

 • Katarzyna Ciećko

  Więcej...

  Asystent sprzedaży
  [email protected]
  tel. 12 44 66 265, kom. 732 033 968

  Katarzyna Ciećko

  Absolwent Resocjalizacji na Uniwersytecie Opolskim. Pracę magisterką opracowała na podstawie wartości centralnych i peryferyjnych w świetle dymensji egzystencjalnej noo-teoretycznej koncepcji wartości Victora Frankla. Organizator licznych projektów i inicjatyw społecznych. Przez pięć lat koordynator programu Szlachetna Paczka na terenie Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Laureat nagrody społecznej „Żar Serca”.

  Prywatnie pasjonatka nocnego wędrowania po zimowych szlakach Tatr. Głęboki miłośnik poezji Twardowskiego i Brandstaettera. Uwielbia kawę, publicystykę i bieganie.

  Z Fundacją związana od listopada 2016 – wzmacniając tym samym szeregi kobiecego zespołu sprzedażowego.

  Obecnie na urlopie.

  Obowiązki: obsługa sklepu w krużgankach oraz zamówień internetowych; przyjmowanie dostaw

  Projekty: sklep w krużgankach i sklep internetowy

 • Dawid Kusz OP

  Więcej...

  Stały współpracownik
  [email protected]

  Dominikanin. Urodzony w 1979 roku w Rzeszowie. Do zakonu Dominikanów wstąpił w 1998 roku, a w 2005 przyjął święcenia kapłańskie.

  Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie na Wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej, na Kierunku Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, specjalność - Prowadzenie Zespołów Wokalnych i Wokalno-Instrumentalnych oraz Nauczanie Przedmiotów Muzyczno-Teoretycznych. W roku 2014 z wyróżnieniem obronił doktorat na Akademii Muzycznej w Krakowie w dyscyplinie dyrygentura.

  W roku 2012 rozpoczął studia z kompozycji, najpierw w klasie prof. Zbigniewa Bujarskiego a obecnie kontynuuje je w klasie prof. Józefa Rychlika.

  Jest wykładowcą przedmiotów muzyczno-teoretycznych w Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej w Krakowie.

 • Tomasz Grabowski OP

  Więcej...

  Stały współpracownik
  [email protected]
  kom. 694 480 613

  Tomasz Grabowski OP

  Od początku zaangażowany w działalność Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, w latach 2005-2010 jego dyrektor, a od przekształcenia w Fundację – prezes w latach 2010-2016. Od września 2016 r. prezes Wydawnictwa Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego „W drodze” w Poznaniu i stały współpracownik naszej Fundacji.

  Dominikanin, członek Rady Prowincji. Prowadził szereg wykładów poświęconych liturgii w ramach m.in. Dominikańskich Szkół Wiary, Dominikańskiego Studium Filozofii i Teologii, Studium Dominicanum, Wrocławskiego Studium Liturgiczno-Wokalnego. Prowadzi zajęcia dydaktyczne i formacyjne w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym oo. Dominikanów. Publikował m.in. w miesięczniku „W drodze”, „List” i w „Teofilu”. Prowadzi bloga „19te piętro” na stronie Liturgia.pl.

  Od wielu lat interesuje się i bada historię rytu dominikańskiego. Pasjonuje się chorałem gregoriańskim i muzyką chrześcijańską.

  Ma ormiańskie korzenie, interesują go Włochy i południowe kraje. Ceni dobrą kawę i wino, jest fanem Apple.

 • Grzegorz Szulik

  Więcej...

  Stały współpracownik
  [email protected]

  Grzegorz Szulik

  Absolwent matematyki na Uniwersytecie Jagiellońskim i informatyki stosowanej na Akademii Górniczo-Hutniczej, obecnie asystent w Katedrze Matematyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a prywatnie szczęśliwy mąż.

  W latach 2005-2015 zaangażowany w ruch gospel w Polsce, chórzysta, a później także dyrygent Kraków Gospel Choir, współzałożyciel i dyrygent RiOGospel w latach 2008-2011. Od 2012 r. członek Dominikańskiego Duszpasterstwa Rodzin, pełniący od roku 2014 posługę kantora.

  Z Fundacją związany od 2013 r., kiedy po raz pierwszy uczestniczył w Warsztatach Muzyki Niezwykłej. Od 2014 r. kantor Mszy wotywnej ku czci św. Dominika w bazylice Trójcy Świętej oraz wolontariusz. Od 2015 r. członek scholi Vigilantes oraz męskiej grupy chorałowej spotykającej się przy krakowskim klasztorze; od listopada 2016 do października 2017 r. pełnił obowiązki związane z administracją i finansami jako pracownik.

 • Monika Lipińska OPs

  Więcej...

  Stały współpracownik
  [email protected]

  Monika Lipińska

  Świecka dominikanka z Fraterni św. Alberta Wielkiego przy krakowskim klasztorze oo. Dominikanów. Członkini grupy chorałowej Vigilantes.

  Z Fundacją czynnie związana od czasu organizacji pielgrzymki na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII szlakiem miejsc dominikańskich. Po pielgrzymce zaangażowana w pomoc przy różnych projektach realizowanych przez Fundację. Zakrystianka opiekująca się kościołem na Gródku przed i po niedzielnych Mszach organizowanych przez Fundację.

  Uwielbia wszelkiego rodzaju tabelki. Ma niezwykły talent do cyferek i różnych formalności, których nikt inny nie potrafi okiełznać choćby w połowie tak precyzyjnie. Miłośniczka chorału gregoriańskiego (od pierwszej chwili, w której go usłyszała ponad 20 lat temu) i śpiewu bizantyjskiego. W wolnych chwilach lubi czytać książki i zwiedzać średniowieczne zabytki.

  Obowiązki: pomoc w formalnościach oraz przy organizacji wydarzeń.

  Projekty: msze na Gródku.

 • Współpracownicy i wolontariusze

  Więcej...

  Wolontariusze, współpracujący przy różnych projektach

  Współodpowiedzialni za projekty

  Szkoła Kantorów: Daniel Wierzejski
  Vigilantes: Daniel Wierzejski
  Seria książkowa Źródło i Szczyt: Michał Koza

  Wolontariusze i stażyści

  Kinga Bogusiewicz, Szymon Burek, Anna Dąbrowska, Ewelina Drela, Edyta Dziados, Agnieszka Dziuba, Dorota Filipek-Mierosławska, Monika Buszko, Marianna Gurba, Katarzyna Hilbrycht, Jacek Iwaszkiewicz, Łukasz Janik, Amelia Kacperczyk, Ariel Kowalczyk, Monika Koza, Katarzyna Koziej, Klaudia Krzywda, Elżbieta Kucharska, Barbara Kudełka, Agata Ławczys, Małgorzata Mierzwa, Artur Nowicki, Karolina Opala, Dominik Paszkowski, Magdalena Pospieszałowska, Olga Romejko, Magdalena Rychlak, Magdalena Skowronek, Karolina Stach, Jakub Ściga, Marta Śmiałek, Agnieszka Tołoczyńska, Urszula Tomasik, Aleksandra Tomaszek, Krystyna Tomaszewska, Aleksandra Weksej, Elżbieta Wiater, Agnieszka Kosecka-Wierzejska, Magdalena Wiśniewska, Małgorzata Wrona, Katarzyna Wsiołkowska, Anna Zajchowska, Weronika Zdanowicz, Karolina Złocka, Magdalena Żółkiewicz

  Digitalizacja ksiąg liturgicznych

  Sylwia Fołta, Katarzyna Pach, Adrianna Kapała, Weronika Spyrka, Piotr Kozakiewicz

  Liturgia.pl

  Anna Wojna, Patrycja Wierzbicka, Aleksandra Brandys, Monika Musioł, Sebastian Gałecki, Elżbieta Wiater, Dawid Gospodarek, Małgorzata Leśna, Anna Kazimierczak, Tomasz Cejner. Repertuary: Magda Rychlak, Ula Rogala, Rafał Maciejewski, Piotr Hensoldt, Jakub Figus, Szymon Burek

 • Pracowali z nami

  Więcej...

  Pracownicy Fundacji we wcześniejszych latach

  • Grzegorz Przechowski OP – współpracownik
  • Tomasz Rojek OP – współpracownik
  • Wojciech Sznyk OP – koordynator inicjatyw muzycznych
  • Stanisław Nowak OP – współpracownik
  • Monika Mączyńska – sekretarz redakcji serwisu
  • Monika Poznańska – redakcja serwisu
  • Małgorzata Batko – redakcja serwisu, księgowość
  • Anna Duszeńko – redakcja serwisu
  • Małgorzata Poździk – redakcja serwisu
  • Eliza Litak – sekretarz redakcji serwisu
  • Piotr Bator – redakcja serwisu
  • Grzegorz Artur Górski – nowe technologie
  • Tomasz Dekert – redaktor naczelny Liturgia.pl
  • Agnieszka Stec – koordynator Szkoły Kantorów
  • Iwona Majka – administracja
  • Małgorzata Gadomska – redaktor naczelna Liturgia.pl
  • Mateusz Solarz – menadżer produktu
  • Joanna Maryon-Golonka – administracja
  • Marta Bernat – menadżer sprzedaży
  • Barbara Kudełka – specjalista ds. sprzedaży
  • Michał Koza – redaktor Liturgia.pl
  • Katarzyna Pach – specjalista ds. administracji i sprzedaży
  • Barbara Szymańska – specjalista ds. sprzedaży