Zespół

Fundację tworzą ludzie. Mamy różne doświadczenie i kompetencje ale dzielimy zapał do działania. Naszym celem jest pomoc Kościołowi czyli każdemu z Was.

 • Łukasz Miśko OP

  Więcej...

  Prezes Fundacji
  [email protected]
  tel. 12 430 19 34 wew. 90, kom. ‭728 429 924‬

  Łukasz Miśko OPUrodzony w Przemyślu. Od wczesnego dzieciństwa uczył się gry na pianinie. Będąc członkiem zespołu muzyki dawnej, poznał krakowskich dominikanów, którzy zrewolucjonizowali jego spojrzenie na muzykę liturgiczną. Zainspirowany sposobem modlitwy i śpiewu braci kaznodziejów, wstąpił do Zakonu w roku 2000.

  W Zakonie posługiwał jako kantor i dyrygent, brał także udział w kilku sesjach nagraniowych Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego. W roku 2007 otrzymał dyplom Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, broniąc pracę z patrologii. Po dwóch latach pracy w Jarosławiu, został skierowany do pracy w zespole duszpasterzy Columbia University w Nowym Jorku. Od tego czasu koncentruje się na formacji liturgicznej wiernych, wykorzystując w swojej pracy muzykę liturgiczną praktykowaną w polskich środowiskach dominikańskich. We współpracy z Christopherem Muellerem przygotowuje tłumaczenia i aranżacje oraz popularyzuje ją w miejscach swojej posługi: Columbia University w Nowym Jorku, Holy Family Cathedral w Anchorage, University of Washington Newman Center w Seattle oraz St. Catherine's Newman Center w Salt Lake City.

  Podczas Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie, posługiwał jako drugi dyrygent w Mercy Center, współprowadząc śpiew dla 18 tysięcy anglojęzycznych pielgrzymów w Tauron Arenie. Jednym z owoców tych wydarzeń było zaproszenie do prowadzenia śpiewu podczas zwołania liderów wspólnot katolickich, organizowanego przez Konferencję Episkopatu USA w Orlando, w lipcu 2017 roku.

  Rozmiłowany w pielgrzymowaniu szlakiem św. Jakuba w Hiszpanii, ceni sobie pracę ze uczniami i studentami oraz teologiczne dyskusje przy lampce dobrego wina.

 • Wojciech Sznyk OP

  Więcej...

  Wiceprezes Fundacji
  [email protected]
  kom. 728 429 939‬, tel. 12 430 19 34 wew. 80

  Wojciech Sznyk OP

  Pracownik Fundacji w latach 2015-2016, od połowy 2018 r. wicedyrektor Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego.

  Dominikanin, absolwent filozofii na Uniwersytecie Łódzkim, teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

  Przed wstąpieniem do zakonu zaangażowany w Ruch Światło-Życie, odnowę charyzmatyczną, spotkania w duchu Taizé, duszpasterstwo młodzieżowe i akademickie. Prowadził schole liturgiczne, pełnił funkcję kantora oraz brał udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach muzycznych religijnych i świeckich. W latach 2016-2018 mieszkał w klasztorze w Gdańsku, gdzie pełni funkcję kantora klasztoru i posługiwał jako duszpasterz młodzieży.

  Zainteresowania: muzyka liturgiczna (chorał gregoriański, polonizacja chorału, śpiew wielogłosowy, monodia ludowa) i emisja głosu.

 • Mirosław Pilśniak OP

  Więcej...

  Pracownik
  [email protected]
  tel. biuro 12 430 19 34

 • Paweł Połeć

  Więcej...

  Dyrektor finansowy
  [email protected]
  kom. 662 180 917‬, tel. 12 430 19 34 wew. 10

  Paweł Połeć

  Student teologii dla świeckich na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, pasjonat duchowości, filozofii religii i semantyki.

  Prywatnie esteta, artysta i dusza niespokojna, człowiek z rodzaju „1000 pomysłów na minutę”. W wolnym czasie szuka coraz to nowych form poetyckich bądź rękodzielniczych i utrwala w nich świat, w towarzystwie muzyki i kubka herbaty.

  W Fundacji pracuje od 2017 roku, początkowo jako asystent sprzedaży w sklepie stacjonarnym.

  Obowiązki: obsługa administracyjno-finansowa

 • Michał Wsiołkowski

  Więcej...

  Specjalista ds. public relations
  [email protected]
  tel. 12 444 12 52, kom. 668 557 705

  Michał Wsiołkowski

  Studiował psychologię na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończył teologię na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II i Studium Dziennikarskie Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej.

  Zaangażowany w Ośrodek od początku (2004). Był autorem i redaktorem portalu www.pascha.org.pl oraz późniejszego serwisu www.liturgia.dominikanie.pl i www.liturgia.pl.

  Mąż Katarzyny i ojciec Leona oraz Piotra, czynny ministrant, animator Ruchu Światło-Życie archidiecezji krakowskiej (od 2002, obecnie w gałęzi rodzinnej). Miłośnik włoskiej kultury, kawy i kuchni. Pasjonat Apple.

  Obowiązki: kontakty, patronaty, reklama, wsparcie techniczne.

  Projekty: serwis Liturgia.pl, Mysterium fascinans.

 • Teresa Bosak

  Więcej...

  Menadżer promocji i sprzedaży
  [email protected]
  tel. 12 44 66 278, kom. 662 180 918

  Teresa Bosak

  Orawianka rodem z Zubrzycy Dolnej.

  Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, ze specjalnością Komunikowanie Społeczne. W ramach projektu „Wsparcie na starcie” Stowarzyszenia INTERKULTURALNI PL pełniła rolę asystenta społeczno-kulturowego dla cudzoziemców przybywających do Krakowa.

  Głęboko zainteresowana twórczością Samuela Becketta i Hermanna Hessego. Miłośniczka kultury skandynawskiej. Lubi być w drodze (zawsze z książką), długo rozmawiać późną porą przy herbacie i śmiać się do łez. Pasjami ogląda dobre filmy.

  W zespole Fundacji od końca 2013 r. Koordynuje pracę Działu Sprzedaży w zakresie sklepu w krużgankach oraz sklepu internetowego. Jest odpowiedzialna za utrzymywanie kontaktu z klientami hurtowymi.

  Obowiązki: koordynacja pracy Działu Sprzedaży, obsługa sprzedaży hurtowej, zatowarowanie.

  Projekty: sklep w krużgankach i sklep internetowy.

 • Barbara Szymańska

  Więcej...

  Specjalista ds. produkcji i sprzedaży
  [email protected]
  tel. 12 44 66 264, kom. 662 180 916‬

  Barbara Szymańska

  Kobieta–organizator. Rzeszowianka. Uwielbia odkrywać smaki w miejscach, w których się znajduje. Uzależniona od podróżowania i gotowania. Pochłania dobre filmy i muzykę.

  Współpracę z Fundacją rozpoczęła w październiku 2013 roku, angażując się w katechumenat (przygotowanie dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania). W czasie wakacji 2014 r. wspomaga zespół sprzedaży w sklepie stacjonarnym i w obsłudze sklepów internetowych.

  Obecnie opiekuje się sklepami internetowymi (Liturgia.pl i Dominikanie.pl) oraz zarządza procesem produkcyjnym.

  Obowiązki: obsługa zamówień internetowych; przyjmowanie dostaw, produkcja

  Projekty: sklep internetowy

 • Ewelina Nowak

  Więcej...

  Asystent sprzedaży
  [email protected]
  kom. 732 022 950‬, tel. sklep 12 44 66 265

  Urodzona w Wielkopolsce, w Lesznie – mieście o bogatej historii. Zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowo-naukowym, pasjonatka etyki, estetyki i myśli Józefa Tischnera, które zgłębia na kierunku filozofia Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

  Zakochana w krakowskiej architekturze, Włoszech i dobrej muzyce. W wolnych chwilach odwiedza muzea i dobre kawiarnie.

  Nie wyobraża sobie dnia bez kubka przynajmniej jednej dobrej herbaty i żartu. Często się uśmiecha i zachwyca życiem.

  Swoją przygodę z Fundacją rozpoczęła krótko po przyjeździe do Krakowa, jako wolontariuszka.

 • Maria Kozielska

  Więcej...

  Asystent sprzedaży
  [email protected]
  kom. 732 033 968‬, tel. sklep 12 44 66 265

  Maria Kozielska Studentka Ochrony Dóbr Kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zafascynowana życiem w historycznym mieście, gdzie teraźniejszość splata się z przeszłością. W życiu naukowym zgłębia tajniki zarządzania dziedzictwem kulturowym oraz zagląda za kulisy współczesnych adaptacji architektonicznych. Interesuje się współczesną architekturą sakralną.

  Po zajęciach formuje się w dominikańskim duszpasterstwie akademickim Beczka. Dodatkowo współtworzy Dominikański Festiwal Filmowy Slavangard.

  Wolny czas spędza na nie do końca zaplanowanych spacerach, a po nich lubi pić parzoną kawę w ulubionym kubku.

  Pracę w Fundacji rozpoczęła w październiku 2019 roku. Sprawuje opiekę nad sklepem stacjonarnym w każdą sobotę.

 • Dominik Jurczak OP

  Więcej...

  Stały konsultor
  [email protected]
  kom. +39 346 506 1709

  Dominik Jurczak OP

  Prezes Fundacji w latach 2016-2019.

  Dominikanin, w 2011 r. uzyskał licencjat kościelny z teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, a w 2017 r. obronił doktorat z nauk liturgicznych w Papieskim Instytucie Liturgicznym w Rzymie. Jest wicedyrektorem czasopisma naukowego Ecclesia Orans, wykładowcą w Papieskim Instytucie Liturgicznym „Anselmianum” i na Papieskim Uniwersytecie „Angelicum” w Rzymie, członkiem Międzynarodowej Komisji Liturgicznej Zakonu Kaznodziejskiego, Komisji ds. Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego Archidiecezji Krakowskiej oraz promotorem liturgii Polskiej Prowincji Dominikanów.

  Prowadzi również zajęcia dydaktyczne i formacyjne w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Polskiej Prowincji Dominikanów w Krakowie; wielokrotnie brał udział spotkaniach dotyczących liturgii w ramach Dominikańskich Szkół Wiary. Publikował m.in. w Miesięczniku W drodze, Teofilu, na stronie Liturgia.pl.

  Pasjonuje się historią ksiąg liturgicznych, eklezjologią, krytyką i hermeneutyką tekstów liturgicznych.

  Interesują go podróże, zwiedzanie, dobre wino.

 • Dawid Kusz OP

  Więcej...

  Koordynator inicjatyw muzycznych
  [email protected]
  tel. 12 423 16 13 wew. 239

  Dawid Kusz OP

  Dominikanin. Urodzony w 1979 roku w Rzeszowie. Do zakonu dominikanów wstąpił w 1998 roku, a w 2005 przyjął święcenia kapłańskie.

  Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie na Wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej, na Kierunku Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, specjalność – Prowadzenie Zespołów Wokalnych i Wokalno-Instrumentalnych oraz Nauczanie Przedmiotów Muzyczno-Teoretycznych. W roku 2014 z wyróżnieniem obronił doktorat na Akademii Muzycznej w Krakowie w dyscyplinie dyrygentura. W roku 2012 rozpoczął studia z kompozycji, najpierw w klasie prof. Zbigniewa Bujarskiego (licencjat), a ukończył je w 2016 roku w klasie prof. Józefa Rychlika.

  Był dyrygentem chóru i orkiestry podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie (2016) oraz podczas Mszy św. kończącej jubileusz 800-lecia Zakonu Kaznodziejskiego pod przewodnictwem papieża Franciszka na Lateranie (2017).

  Jest wykładowcą przedmiotów muzyczno-teoretycznych (na stanowisku adiunkta) w Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej w Krakowie oraz członkiem Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Liturgicznej.

 • Piotr Oleś OP

  Więcej...

  Stały współpracownik
  kontakt e-mail
  tel. 12 423 16 13 wew. 242

  Piotr Oleś OPDominikanin, święcenia prezbiteratu w 2018 r., absolwent Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Polskiej Prowincji Dominikanów, z wykształcenia historyk sztuki.

  Pasjonuje się architekturą sakralną, zwłaszcza Rzymu oraz miejscem symbolu w przestrzeni architektoniczno-liturgicznej, szczególnie w okresie pierwszego tysiąclecia.

 • Dawid Grześkowiak OP

  Więcej...

  Stały współpracownik
  [email protected]
  tel. 12 423 16 13 wew. 368

  Dawid Grześkowiak OP

  Student Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Zakonu Kaznodziejskiego.

 • Tomasz Grabowski OP

  Więcej...

  Stały współpracownik
  [email protected]
  kom. 694 480 613

  Tomasz Grabowski OP

  Od początku zaangażowany w działalność Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, w latach 2005-2010 jego dyrektor, a od przekształcenia w Fundację – prezes w latach 2010-2016. Od września 2016 r. prezes Wydawnictwa Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego „W drodze” w Poznaniu i stały współpracownik naszej Fundacji.

  Dominikanin, członek Rady Prowincji. Prowadził szereg wykładów poświęconych liturgii w ramach m.in. Dominikańskich Szkół Wiary, Dominikańskiego Studium Filozofii i Teologii, Studium Dominicanum, Wrocławskiego Studium Liturgiczno-Wokalnego. Prowadzi zajęcia dydaktyczne i formacyjne w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym oo. Dominikanów. Publikował m.in. w miesięczniku „W drodze”, „List” i w „Teofilu”. Prowadzi bloga „19te piętro” na stronie Liturgia.pl.

  Od wielu lat interesuje się i bada historię rytu dominikańskiego. Pasjonuje się chorałem gregoriańskim i muzyką chrześcijańską.

  Ma ormiańskie korzenie, interesują go Włochy i południowe kraje. Ceni dobrą kawę i wino, jest fanem Apple.

 • Grzegorz Doniec OP

  Więcej...

  Stały współpracownik
  [email protected]
  tel. 15 856 54 10

  Grzegorz Doniec OP

  Dominikanin, muzyk-instrumentalista, pasjonat liturgii i muzyki liturgicznej. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie klarnetu. Doktorant na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego św. Jana Pawła II. Koncertował m.in. z Orkiestrą Państwowej Filharmonii w Krakowie w kraju i za granicą. W Zakonie, jako wieloletni kantor, uczył śpiewu i był inicjatorem różnych inicjatyw muzycznych, związanych głównie z popularyzacją chorału gregoriańskiego.

  Swoją pracę magisterską z teologii poświęcił prezentacji muzyki liturgicznej w ujęciu Josepha Ratzingera - Benedykta XVI. Prowadzi zajęcia w Szkole Kantorów z teologii liturgii i doboru śpiewu liturgicznego.

  Pracownik Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny w latach 2016-2018.

 • Monika Lipińska OPs

  Więcej...

  Stały współpracownik
  [email protected]
  tel. biuro 12 430 19 34

  Monika Lipińska

  Świecka dominikanka z Fraterni św. Alberta Wielkiego przy krakowskim klasztorze oo. Dominikanów. Członkini grupy chorałowej Vigilantes.

  Z Fundacją czynnie związana od czasu organizacji pielgrzymki na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII szlakiem miejsc dominikańskich. Po pielgrzymce zaangażowana w pomoc przy różnych projektach realizowanych przez Fundację. Przez kilka lat zakrystianka opiekująca się kościołem na Gródku przed i po niedzielnych Mszach organizowanych przez Fundację (2011-2018).

  Uwielbia wszelkiego rodzaju tabelki. Ma niezwykły talent do cyferek i różnych formalności, których nikt inny nie potrafi okiełznać choćby w połowie tak precyzyjnie. Miłośniczka chorału gregoriańskiego (od pierwszej chwili, w której go usłyszała ponad 20 lat temu) i śpiewu bizantyjskiego. W wolnych chwilach lubi czytać książki i zwiedzać średniowieczne zabytki.

  Obowiązki: pomoc w formalnościach oraz przy organizacji wydarzeń.

 • Współpracownicy i wolontariusze

  Więcej...

  Wolontariusze, współpracujący przy różnych projektach

  Wolontariusze i stażyści

  Kinga Bogusiewicz, Szymon Burek, Anna Dąbrowska, Ewelina Drela, Edyta Dziados, Agnieszka Dziuba, Dorota Filipek-Mierosławska, Monika Buszko, Marianna Gurba, Katarzyna Hilbrycht, Jacek Iwaszkiewicz, Łukasz Janik, Amelia Kacperczyk, Ariel Kowalczyk, Monika Koza, Katarzyna Koziej, Klaudia Krzywda, Elżbieta Kucharska, Barbara Kudełka, Agata Ławczys, Małgorzata Mierzwa, Artur Nowicki, Karolina Opala, Dominik Paszkowski, Magdalena Pospieszałowska, Olga Romejko, Magdalena Rychlak, Magdalena Skowronek, Karolina Stach, Jakub Ściga, Marta Śmiałek, Agnieszka Tołoczyńska, Urszula Tomasik, Aleksandra Tomaszek, Krystyna Tomaszewska, Aleksandra Weksej, Elżbieta Wiater, Agnieszka Kosecka-Wierzejska, Magdalena Wiśniewska, Małgorzata Wrona, Katarzyna Wsiołkowska, Anna Zajchowska, Weronika Zdanowicz, Karolina Złocka, Magdalena Żółkiewicz, Maria Stokes, Brenda Espitia, Kaja Osobik, Alessandra Cipriani-Detres

  Digitalizacja ksiąg liturgicznych

  Sylwia Fołta, Katarzyna Piwowarczyk, Adrianna Kapała, Weronika Spyrka, Piotr Kozakiewicz

  Liturgia.pl

  Anna Wojna, Patrycja Wierzbicka, Aleksandra Brandys, Monika Musioł, Sebastian Gałecki, Elżbieta Wiater, Dawid Gospodarek, Małgorzata Leśna, Anna Kazimierczak, Tomasz Cejner. Repertuary: Magda Rychlak, Ula Rogala, Rafał Maciejewski, Piotr Hensoldt, Jakub Figus, Szymon Burek

 • Pracowali z nami

  Więcej...

  Pracownicy Fundacji we wcześniejszych latach

  • Grzegorz Przechowski OP – współpracownik
  • Tomasz Rojek OP – współpracownik
  • Wojciech Sznyk OP – koordynator inicjatyw muzycznych
  • Stanisław Nowak OP – współpracownik
  • Monika Mączyńska – sekretarz redakcji serwisu
  • Monika Poznańska – redakcja serwisu
  • Małgorzata Batko – redakcja serwisu, księgowość
  • Anna Duszeńko – redakcja serwisu
  • Małgorzata Poździk – redakcja serwisu
  • Eliza Litak – sekretarz redakcji serwisu
  • Piotr Bator – redakcja serwisu
  • Grzegorz Artur Górski – nowe technologie
  • Tomasz Dekert – redaktor naczelny Liturgia.pl
  • Agnieszka Stec – koordynator Szkoły Kantorów
  • Iwona Majka – administracja
  • Małgorzata Gadomska – redaktor naczelna Liturgia.pl
  • Mateusz Solarz – menadżer produktu
  • Joanna Maryon-Golonka – administracja
  • Marta Bernat – menadżer sprzedaży
  • Barbara Kudełka – specjalista ds. sprzedaży
  • Michał Koza – redaktor Liturgia.pl
  • Katarzyna Pach – specjalista ds. administracji i sprzedaży
  • Grzegorz Szulik – specjalista ds. administracji
  • Łukasz Serwiński – koordynator projektów
  • Krystian Włodarczak – asystent sprzedaży
  • Malwina Smuga – asystent sprzedaży
  • Katarzyna Ciećko – asystent sprzedaży
  • Barbara Czosnowska – asystent sprzedaży